כאבים כרוניים

כ 20% מהאנשים באוכלוסיה הבוגרת סובלים מכאבים כרוניים. אלו לרוב כאבים שהרפואה אינה מצליחה  למצוא להם פתרון ולעיתים קרובות גם סיבתם אינה ברורה. מיותר לציין שכאב כרוני הוא מקור לסבל ופוגע בתפקודים יום יומיים בסיסיים.

טיפול בכאבים כרוניים:
הרפואה מתמקדת, כיום,  במציאת דרכים לשיכוכו של הכאב הכרוני ממקור לא מוסבר. כמות  התרופות והטיפולים העומד היום לרשות החולים הסובלים מתסמונת זו עשיר ורחב. בנוסף, מקובלים גם טיפולים פולשניים כמו הזרקה של סטרואידים תחת שיקוף רנטגן, הריסת עצבים, טיפולים בגלי רדיו, השתלת משאבות שמזליפות תרופות והשתלת אלקטרודות. למרות טיפולים רבים אלה  ממשיכים הסובלים לנדוד מרופא לרופא במטרה למצוא מרפא לכאב הכרוני.

בעשור האחרון חלה בעולם הרפואה התקדמות רבה בהבנת מנגנון הכאב, ובעיקר הכאב שלא תמיד ניתן היה בעבר למצוא את הסיבה שגורמת לו. מנגנוני כאב חדשים שהתגלו בשנים האחרונות מרחיבים את הבנתנו לגבי כאב כרוני ממקור לא מוסבר.

הטיפול בבעיית הכאב הכרוני תלויה בסיבת הכאב. אחת הבעיות המשמעותיות והשכיחות המוחמצות, במידה רבה, היא בעיית “השרירים התפוסים”, כשלעיתים גם האדם הסובל אינו מודע למצב.

כאבים אלה נקראים “כאבים  מיופאציאלים” .  לצערנו, רופאים רבים לא מכירים את סוג הכאב הזה, מצב המפריע לאבחון וטיפול יעיל.  בעקבות אבחון נכון של כאבים מיופיציאליים – כאבים כרוניים של שנים יכולים להעלם חלקית או לגמרי במספר טיפולים מצומצם.

כאבים כרוניים וIMS-

במרפאתנו, במהלך בדיקת אנשים הסובלים מכאבים כרוניים נעשה אבחון מקיף עם הסתכלות רב מערכתית בזוית ראיה ייחודית.  אבחון זה מאפשר פעמים רבות זיהוי ואיתור מקור הבעיה וטיפול הולם בה.

ברור שאין להבטיח, וכל מקרה לגופו, אולם במרפאה נפתרו, פעמים רבות, בעיות ששום אפיק רפואי אחר לא הצליח לפתור במשך שנים. זאת, בין היתר, כיון שכ- 45% מכאבים אלו נבעו, למעשה, מבעיה בשריר, שלא אובחנה. שיטת ה-IMS אפקטיבית במיוחד לבעיות מסוג זה.